Lesní bar v Horní Lipové

,

Lesní bar

Hanáček se v tomto krásném podzimním počasí vydal do lesního baru, který se nachází v obci Lipová-lázně, v části Horní Lipová. I když bar slouží ke zpříjemnění horské pěší túry turistům nebo výletu na kolech cyklistům, dá se určit i jako cíl cesty – místo, kde se můžete občerstvit, opéct s dětmi špekáčky, zahrát si s nimi různé hry a nebo se jen zastavit a občerstvit se.

  • Kočárek: Ano
  • Odrážedla: Ano ( cesta do kopce )
  • Obtížnost: vhodné i pro nejmenší děti
  • Mazlíčci: Ano
  • Restaurace: Ne ( samoobsluha 😊 )
  • Doprava: Prostějov – autem cca 1,5 hodiny, autobusem s přestupy do Lipové-lázně, vlakem přímo do Lipová-lázně, Olomouc – autem cca 1,5 hodiny, autobusem s přestupy do Lipové-lázně, vlakem přímo do Lipová-lázně, Přerov – autem cca 1:45 hodiny,  autobusem s přestupy do Lipové-lázně, vlakem s přestupem do Lipová-lázně
  • Oblast: Olomouc, Jeseník
  • Zajímavosti pro děti: příroda, procházka, aktivity pro děti, opékání špekáčků, samoobsluha v lese

 

Cesta je dobře značená, ovšem trochu problém bylo vybrat parkoviště – Hanáček netušil, na které se „upíchnout“, ale nakonec mu místní poradili. Auto se dá zaparkovat v podstatě kdekoliv, takový opěrný bod je místní viadukt a záleží pouze na vás, zda zaparkujete před ním či za ním. Cesta od parkoviště až k baru je asfaltová, do mírného kopce, dlouhá asi 2 km, takže není problém vzít jakýkoliv kočárek nebo dítě do šátku či nosítka. Cestu lemují řezbářské výtvory jako dřevěné hřiby, zajíčci, kteří jsou výbornými průvodci pro malé turisty. V lese jsou také umístěny lavice pro ty, které už bolí nožičky. Hanáček potkal i zábavná stanoviště, kde si děti užijí spoustu legrace – házení šišek do vydlabaného kmene, pohyblivá kladina, chůze po kůlech apod.

Po cestě se Hanáček kochal okolní přírodou: asfaltovou cestu doprovázel horský potůček a smíšený les,  jehož krásu ještě umocňoval pestrobarevný podzim. Kouř Hanáčkovi napověděl, že se blíží k místu určení. Přivítala ho hezká dřevěná bouda, která nabízela široký sortiment různých nápojů a jídla: návštěvníci si zde mohou uvařit kávu, čaj, dát si vychlazené pivo nebo nealko, zavzpomínat si na dětská léta díky Kolče nebo Athéně oranž, pro děti je k dispozici džus nebo minerální voda. K jídlu je také z čeho vybírat: dají se opéct špekáčky nebo klobásky, vybrat si nějakou sušenku, oplatek nebo trubičku – místní lahůdku (opravdu se rozplývá na jazyku). Areál baru nabízí také vybití pro malé výletníky – chytání rybiček z menší kádě nebo houpačku pro dva. Toalety jsou nedaleko – klukům je k dispozici les a pro dívky je určený suchý záchod nedaleko areálu – cca 30m.

V baru jsou lidové ceny, platí se dle svého nejlepšího vědomí a svědomí – Hanáček jako správný turista nechali i dýško 😊. Náročnější výletníci pak mohou vystoupat ještě výš, na vrchol Smrk, kde se nachází horní bar. Tam ale Hanáček už nedošel, protože se nacpal trubičkami, které zalil vychlazeným. Tak snad příště. Pokud chcete spojit příjemnou procházku v Jeseníkách s občerstvením na čerstvém vzduchu, navštivte tohle prosté, ale okouzlující místo.

 

 

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Neváhejte přispívat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *