Tipy na výlet – Kukuřičné bludiště v Olomouci

,

Tipy na výlet – Kukuřičné bludiště v Olomouci

 Hanáček nedávno navštívil kukuřičné bludiště přímo v Olomouci. Bludiště se nachází nedaleko olomouckého aquaparku, takže se tento výlet dá spojit s koupáním 😊 Tato atrakce není vhodná úplně pro nejmenší dítka, protože hrozí, že vysoké kukuřičné klasy a úzké cestičky mohou působit trochu nepříjemně. Pokud ovšem máte zvídálka, co se ničeho nebojí, směle do toho.

  • Kočárek: sportovní ano
  • Odrážedla: spíše ne
  • Obtížnost: spíše pro děti od 4 let
  • Mazlíčci: Ano, na vodítku
  • Restaurace: Ne
  • Doprava: Prostějov – autem cca 20min, autobusem do Olomouce přímo, vlakem do Olomouce přímo, Olomouc – na místě, Přerov – autem cca 20min, autobusem do Olomouce přímo, vlakem do Olomouce přímo
  •  Oblast: Olomouc

 Zajímavosti pro děti: bloudění v bludišti, luštění tajenky

 Hanáček nedávno navštívil kukuřičné bludiště přímo v Olomouci. Bludiště se nachází nedaleko olomouckého aquaparku, takže se tento výlet dá spojit s koupáním 😊 Tato atrakce není vhodná úplně pro nejmenší dítka, protože hrozí, že vysoké kukuřičné klasy a úzké cestičky mohou působit trochu nepříjemně. Pokud ovšem máte zvídálka, co se ničeho nebojí, směle do toho 😊

Cestičky jsou někde široké, někde úzké, ale kočárkem se dá projet téměř všude. Povrch je samozřejmě neupravený, takže Hanáček doporučuje spíše kočár se sportovními koly. V průběhu bloudění návštěvníky doprovází tabulky, ze kterých se na děti usmívají malé příšerky ve tvaru písmena. Ta se doplňují dle barvy do volných políček, kde vždy vyjde tajenka. Za vyluštění tajenky dostanou děti odměnu, která nejen potěší, ale může ozdobit batůžek či čepici.

Pro větší děti je potom zajímavé hledat v bludišti QR kódy, které si načtou do svého mobilního telefonu. Přihlášením do této soutěže se účastníkovi načte čas a může se zveřejnit na internetu.

Bojíte se, že se z bludiště nedostanete ven? Nemějte obavy, z dálky jde vidět vlajka, která označuje místo vchodu, takže se stačí držet jejím směrem a vyvede vás to pohodlně zase ven 😊

 Hanáček by tento výlet doporučil jako výlet chvilkový, například na dopoledne nebo odpoledne. Dá se to spojit například s již zmiňovaným koupáním v aquaparku, který se nachází takřka za rohem, nebo s prohlídkou krásného historického centra či s návštěvou nějaké olomoucké herny. Děti se nejen zabaví a zažijí dobrodružství, ale opráší si znalosti ohledně číslic a barev a svou orientaci v prostoru.

 Parkoviště je přímo u vchodu do kukuřičného pole, nachází se tam i stojan na kola. U vchodu je umístěno i menší posezení, kde dá například nasvačit. Součástí jsou i veřejné toalety TOI TOI. Hanáček upozorňuje, že v případě deštivého počasí je atrakce zavřená. Hrozí totiž nebezpečí pádu a úrazu.

 Informace o otevírací době a přesné poloze můžete najít zde:  http://www.kukuricaci.cz/bludiste/olomouc

 

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Neváhejte přispívat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *