Strašidelné prohlídky na zámku v Čechách pod Kosířem

Minulý týden se  na zámku v Čechách pod Kosířem konaly strašidelné prohlídky. Akce se konala v rámci ukončení letošní sezóny, jako rozloučení s návštěvníky.Už při příchodu do zámeckého parku Hanáčkovi proběhl mráz po zádech. Park byl naprosto pohlcen tmou, ze které se tyčil osvětlený zámek. Atmosféra byla tajemná už od začátku.

Ve skupince, která se vydala vstříc strašidlům spolu s Hanáčkem, bylo i několik dětí. Prohlídky byly spojené s historií zámku. Na začátku všechny přivítal farář, který odvážlivce varoval před hrůzami, které je čekají. V jednotlivých místnostech se tak návštěvníci v mihotavém světle svíček potkali s různými tajemnými postavami, které prozradily tajemství představitelů rodu Silva Tarouca: každý prvorozený syn se při úplňku mění ve vlkodlaka.  V průběhu prohlídky se představil i známý malíř Josef Mánes, který svůj život prohrál se smrťákem v kartách. Příběhy byly vždy laděny do strašidelné atmosféry, spojeny s vlkodlaky, upíry, smrtkami a dalšími přízraky.

Otrlé děti se bály trochu méně než Hanáček, objevilo se i pár lekavých momentů, ale strašidla byla celkem slušně vychovaná, takže akce byla opravdu vhodná i pro děti. Na Hanáčka nejvíc zapůsobil tanec upírů, které doprovázela hra na klavír. Atmosféra v sále byla úžasná!! Prohlídka však nebyla jen děsivá, ale i legrační. Místní správce rozesmál všechny návštěvníky, když naříkal na svůj život se strašidly.

Při východu hosty překvapila odrzlá uklízečka, která mávala kolem sebe koštětem a nadávala na špinavé ťápoty na podlaze. „To só děcka? Nemá to už dávno chrápat?!“ remcala a vycházející lidé se mohli potrhat smíchy.

 

Strašidelné prohlídky se opravdu povedly a pokud budou v plánu i příští rok, Hanáček se vydá znovu prozkoumat tajemství krásného zámku usazeného do okouzlujícího prostředí zámeckého parku. Opravdu stojí za to tuto památku navštívit.

A co vy? Navštívili jste tuto akci? Pokud ano, jak se vám líbila?

Poznámka: Z důvodu špatné viditelnosti (nekvalitní fotografie) jsou snímky vypůjčeny z facebookového profilu zámku.

 

[bws_google_captcha]

 

0 Komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Neváhejte přispívat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *