Tipy na výlet – Zoopark a dinopark Vyškov

,

 Zoopark a dinopark Vyškov

– v našem regionu

 

  • Kočárek: Ano
  • Odrážedla: Ano
  • Obtížnost: vhodné pro nejmenší
  • Mazlíčci: Ano
  • Restaurace: Ano
  • Doprava: Prostějov – autem cca 20 minut, autobusem přímo, vlakem přímo, Olomouc – autem cca 30 minut, autobusem přímo, vlakem přímo, Přerov – autem cca 30 minut, autobusem s přestupem, vlakem přímo
  • Oblast: Prostějov

Zajímavosti pro děti: dinopark, zoopark většinou s domácími zvířátky ( včetně zvířat, která se chovají v zahraničí ), možnost nakrmit zvířátka, hřiště

 

Hanáček navštívil Dinopark a Zoopark Vyškov v květnu 2018. Zjistil, že je vhodný i pro úplně malé dětičky. Maminky mohou vzít i kočárek, cesty jsou upravené a dá se najít i kousek stinného a klidného místa, aby se miminko v případě nutnosti prospalo. Hned u Zooparku se nachází prostorné parkoviště. Za pokladnou se pak vstupuje přímo do Zooparku Vyškov. Park je zaměřený na domácí zvířata, která se chovají po celém světě. Hanáček měl tak možnost spatřit různé druhy dobytka, velbloudy, kozy, ovce, různé druhy králíků, slepic apod. Pro děti je velmi zajímavý Babiččin statek, kde se mohou malí návštěvníci nejen projít mezi volně pohybujícími se zvířátky, ale mohou si je i nakrmit ( jen pozor na některé kozy, které se ke granulím ženou hlava nehlava 😊). Granule se dají zakoupit u pokladny. Nakrmit si děti mohou i rybičky v místním jezírku. Součástí parku je i Hanácký dvůr – velká stavba, kde si návštěvníci mohou prohlédnout různé zemědělské stroje a kočáry. V podzemí je pak velmi zajímavá expozice o vodě a vodních živočiších, kde se Hanáček setkal tváří tvář například s úhořem a užovkou. Úplně nahoře je pak dětský koutek, kde si děti mohou pohrát. Na nádvoří statku se nachází holubník, králíkárna a kamarádská koza, která čeká na pohlazení. Před vchodem do statku stojí dřevěný kolotoč, na kterém se děti mohou za menší úplatu svézt. Nově vzniklá expozice pak nabízí průchod kolem volně poskakujících klokanů a poletujících andulek a papoušků. Součástí parku jsou různé houpačky, houpadla, prolézačky a jedno velké hřiště pro děti. Samozřejmostí je i občerstvení a v průběhu prohlídky nainstalované interaktivní prvky, které nejen pobaví, ale i spoustě věcí naučí.

 

 Ze Zooparku do Dinoparku se Hanáček dostal místním Dino vláčkem, který sváží návštěvníky na místo určení. Cesta je celkem krátká, po hlavní silnici, takže prostředí nic moc, ale svůj účel to splní. V Dinoparku se mohou děti setkat s modely dinosaurů, které se nejen pohybují, ale vydávají i zvuky. Celým parkem se tak ozývá hrozivý křik dinosaurů, což Hanáčka usadilo do té správné atmosféry. Přímo u modelů se dá vyfotografovat a dá se na ně i sahat, což ještě více děti okouzlí. Součástí Dinoparku je i 4D kino, které je vhodné i pro menší návštěvníky, kteří jsou nebojácní a vydrží mít na nose brýle 😊 ( příběh je zábavný a není strašidelný, jen je tam pár „lekacích“ momentů ). Novinkou Dinoparku je pak šlapací lanovka, takže návštěvníci si mohou prohlédnout celý park z korun stromů. Ovšem pozor, tato lanovka je pro děti až od 10 let a každý šlape sám za sebe. Součástí je i občerstvení a dětské hřiště.

Zoopark a Diniopark Vyškov by Hanáček určitě doporučil klidně jako celodenní výlet. Děti se nejen zabaví, ale získají i spoustu dovedností, vyřádí se na hřištích a pohladí domestikovaná zvířata.

 

 

Galerie

 

Web:

https://www.zoo-vyskov.cz/

 

0 Komentářů

Napište komentář

Chcete se zapojit do diskuse?
Neváhejte přispívat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *